Yönetim Kurulumuz

ALİ NASUH MAHRUKİ

AKUT Spor Kulübü Başkanı. AKUT Derneği’nin Kurucularından. İşletme ve Millî Güvenlik Akademisi mezunu. Profesyonel dağcı, yazar, fotoğrafçı, aktivist. Kendine ait doğa sporları şirketinde doğada hayatta kalma eğitimleri veriyor. Everest’e tırmanan ilk Türk ve ilk Müslüman dağcı. Dünyanın en yüksek 7 zirvesine tırmanarak “Kar Leoparı” unvanı almış millî sporcu, sivil inisiyatif lideri. 2009 yılında AKUT Spor Kulübü’nü, 2011 yılında AKUT Vakfı’nı kurdu ve tüm AKUT yapılanmaları sayesinde sayısız insana yardım eli uzatılmasına vesile oldu. AKUT Derneği’ni 20 yıl boyunca yönetmiş olan Mahruki, kurulduğu günden bu yana başkanı olduğu halen AKUT Vakfı ve AKUT Spor Kulübü’nde çok çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarını bizzat sürdürüyor. Özellikle doğal afetlere yönelik bilinçlendirme çalışmalarında aktif olarak görev alan Mahruki, önlenebilir nedenlerle gerçekleşecek can kayıplarını engelleme konusunda gösterdiği duyarlılıkla pek çok toplum bilinçlendirme çalışması yürütüyor. Kampçılıkla ilgileniyor. AKUT Dağcılık Kulübü Sporcusu.

AYÇA ÖZEN

AKUT Spor Kulübü’nün Genel Sekreteri. Aynı zamanda kulübün kurumsal iletişiminden sorumlu yönetim kurulu üyesi. İletişim Fakültesi mezunu. Özel sektörde CRM, Müşteri İlişkileri ve Satış Sonrası Hizmetler departmanlarında yönetici olarak görev aldı. Özen, AKUT Vakfı’nda da gönüllü olarak çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları sürdürüyor. Pek çok spor etkinliği düzenledi. İlk yardım, tıbbi ilk yardım, triyaj alanlarında aktif çalışmaları bulunuyor. Atletizm branşı sporcusu.

AYLİN GÖKŞİN SORGUÇ                                                                   

AKUT Spor Kulübü’nün “Lisanslama” çalışmalarından ve sporcu ilişkilerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi. İşletme mezunu. Aile şirketinde yönetici olarak çalışmakta. Eşi ve kızı aktif olarak sporla ilgilendiğinden sporla iç içe bir yaşam süren Sorguç, gerek yelken gerek kayak branşlarında pek çok faaliyet organize etti. Linsanslama çalışmalarının yanı sıra sponsorluk çalışmalarında da görev almakta. At ile engel atlama sporcusuydu.

ÇİĞDEM TAN                                                                                                

AKUT Spor Kulübü’nün “Sosyal Etkinlik” çalışmalarından sorumlu yönetim kurulu üyesi. Türk Dili ve Edebiyatı, Afet ve Acil Durum Yönetimi mezunu. Editör, yazar ve öğretmen. AKUT Vakfı’nın Genel Sekreteri ve Kurumsal İletişim Sorumlusu. Doğal afet türleri, kentsel arama kurtarma ve doğa arama kurtarma alanlarında çeşitli toplum bilinçlendirme çalışmaları sürdürüyor. AKUT Arama Kurtarma Derneği üyesi, ADIM ADIM koşucusu. Bisiklet branşı sporcusu.

FATİH KOCAMAN

AKUT Spor Kulübü’nün “Branş Takip” çalışmalarından sorumlu yönetim kurulu üyesi. Metal İşleri Bölümü mezunu. Özel bir şirketin ARGE departmanında mekanik tasarım teknisyeni olarak çalışmakta. Yanı sıra ilk yardım, kentsel arama kurtarma ve triyaj alanlarında aktif sosyal sorumluluk çalışmaları bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen sayısız yarı maraton, maraton ve ultra maratonlarda kulübümüzü temsilen aktif olarak yarışmalara katılmakta. Ultra maraton koşucusu, atletizm branşı sporcusu ve AKUT Spor Kulübü Atletizm Branşı’nın 2. Sorumlusudur.

MURAT YURDAKAN                                                                                     

AKUT Spor Kulübü’nün Sayman’ı. Aynı zamanda kulübün “Kaynak Geliştirme ve Sponsorluk” çalışmalarını yönetmekte. İngilizce İşletme, Ekonomi ve Finans mezunu. Özel bir bankada yönetici olarak görev alıyor. Yurdakan; afetlerde ilk müdahale, eğitimde fırsat eşitliği gibi konularda yürütülen çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev alıyor. AKUT Vakfı gönüllüsü, atletizm branşı sorumlusu.

SAYDUN GÖKŞİN

08/11/1964 yılında Almanya’da doğdu. Leicester Üniversitesi’nde Kimya Bölümünü bitirdi.1992 yılından beri PÜRKAY AŞ’de Genel Müdür olarak görev yapıyor.AKUT Arama Kurtarma Derneği, AKUT Spor Kulübü, AKUT Vakfı, Klasik Otomobil Kulübü, Antika Otomobil Federasyonu, İstanbul Sanayi Odası Meclis Komisyonu, Ayakkabı Yan Sanayciler Derneğinde Yönetim Kurullarında görev almıştırİnigilizce, Almanca ve Fransızca biliyor.Galatasaray Kulübü Kürek Şubesi’nde 1980 yılından beri kürek çekiyor. Milli takımda yer aldı ve halen master’larda Avrupa ve Dünya şampiyonalarında kürek yarışlarına katılmaktadır.