Sporcularımız Karadeniz Kaçkar Yaylarından Koştular

0
763

AKUT Spor Kulübü Atletizm Branşı sporcuları 10 Eylül 2022’de düzenlenen  Kaçkar  Ultra Maratonu’nda koştular.

Karadenizin incisi Rize’de Kaçkar Dağları’nda  gerçekleşen Ultra Maratonu, AKUT Spor Kulübü sporcularının da katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’nin en güzel dağlık alanı Kaçkar Dağları, düzenlenen eşsiz bir yarışa sahne oldu. Kaçkar Ultra maratonu 5km fırtına koşusu, 15km Çinciva Koşu ve 50km Kaçkar Ultra parkurlarında koşuldu.

Sporcular, tarihi yayla yolları, patikalar, ormanlar, yaylalar ve buzul göllerinden geçen eşsiz parkurların tadını koşarak çıkardılar.

Kaçkar Ultra Maratonu’nda sporcularımız Fatih Kocaman 50km, Ebru Kocaman 15km parkurlarında yarışırken,  Sinan Eroğlu,  Suna Eroğlu ve küçük kızları Neriman Eroğlu 5 km parkurunda yarıştı. Abdurrahim Manav 50km, Tülay Manav 15km, Gönül Midesiz 15km, Hasan Gürsaka 50km, Serhan Demirtaş 15k  kategorilerinde yarışa katıldılar.

Sinan Eroğlu 5km Fırtına koşusunda genel sıralamada yarışı 1. olarak, Gönül Midesiz 15km Çinciva koşunda yaş kategorisinde 2. olarak, Serhan  Demirtaş  15km Çinciva Koşunda yaş kategorisinde 1. olarak yarışı tamamladı.

Yarışa katılan tüm sporcularımızı  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz