Kaan Şamgul Aramızdan Ayrıldı

0
1363

AKUT Spor Kulübü’nün çok sevilen, başarılı millî kayakçısı Kaan Şamgul, 07.08.2022 akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu 22 yaşındayken aramızdan ayrıldı.

Ankara’da 26 Şubat 2000 tarihinde doğan sporcumuz Kaan Şamgul 5 yaşındayken kayak sporuna başladı. 9 yaşında yarışmalara katılmaya başladı. 10 yaşındayken, dağcılık ve doğa sporlarına yönelik ilgi ve başarılarıyla tanınan AKUT Spor Kulübü ile tanışan Kaan Şamgul, kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak kamplara ve teknik eğitimlere AKUT Spor Kulübü ile devam etti. Kulübümüzün sporcularına her zaman ağabeylik yapmış bir sporcumuzdu. Her zaman çok çalışkan ve efendi sporcu kimliği ile takımındaki sporculara örnek oldu.
13 yaşında Kayak Millî Takımına davet edilen Kaan, vefat edene değin Millî Takım kadrosunda yer alarak ülkemizi başarı ile temsil etti.
Çok sevdiği ve genç yaşına değin birçok ulusal ve uluslararası başarı kaydettiği kayakta ülkemiz adına büyük umut vadeden Kaan Şamgul, Kış Olimpiyatlarına katılarak ülkemizi başarıyla temsil etmeyi hedefliyordu.
Başarıları:
ISF (Uluslararası Okul Federasyonu) tarafından Fransa’da düzenlenen ve 48 sporcunun katıldığı Okullar Arası Dünya Şampiyonası’nda Alp Disiplini Büyük Slalom Yarışı’nda 11. Oldu.
Fransa-Pra Loup Uluslararası Çocuk Kupası’nda 16 yaş altı kategorisinde 66 sporcu arasından en iyi yarışma zamanını elde etti.
2017 yılında Erzurum’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali yarışmalarında ülkemizi temsil etti.
2018 Kış Olimpiyatları Türk Millî Takımı aday kadrosunda yer aldı.
Türkiye’de gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok önemli başarılar elde etti ve bir çok madalya kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz