Kayak Sporcularımız 5 Madalya Aldı

0
2981
AKUT Spor Kulübü

Türkiye Kayak Federasyonu 2018-2019 Faaliyet Yılı A1 Ligi U18-21 ve Büyükler kategorileri Alp Disiplini 2. ayak yarışları 2 ayrı iniş olarak Büyük Slalom stilde 6 Şubat 2019 tarihinde Erzurum Palandoken Sway Pistlerinde gerçekleştirildi.

Pegasus Havayolları A.Ş.’nin ulaşım sponsorluğunda yarışan AKUT Spor Kulübü Kar Sporları Branşı, bu yarışmalara, İstanbul’dan 4, Kocaeli’den 2 olmak üzere toplam 6 sporcu ile katıldı.Özlem Çarıkçıoğlu

Yarışlar sonunda, her iki yarışta da U21 Kadınlar kategorisinde,
Istanbul ili Sporcumuz Özlem Çarıkçoğlu altın ve Tayra Tunca 3. olarak bronz madalyaları boyunlarına taktılar. Aynı kategorideki diğer İstanbul ili sporcumuz Melis Şişmanoğlu, ilk yarışı 7. , ikinci yarışı da 5. olarak tamamladı.

A1 Alp Dİsiplini KayakU18 Erkekler kategorisinde Kocaeli ilinden katılan başarılı sporcumuz Eren İşçimenler 1.yarışta gümüş, 2. yarışta altın madalya kazandı. Aynı kategoride Kocaeli sporcumuz Doruk Üstay, ilk yarışı 5. olarak tamamlayıp, 2.yarışta performansını arttırarak 3. olup bronz madalyaya uzandı. Bu kategorideki İstanbul ili sporcumuz Murat Şişmanoğlu ise ilk yarışta 4., ikinci yarışta ise 6. olarak yarışları tamamladı.

Baş antrenörümüz Yavuz Kıyıcı ve Harun Şimşek, Halil İbrahim Seylan ve Sergen Örnek’e sporcularımıza verdikleri destekleri için teşekkür ederiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz