Kar Sporları Snowboard Branşı Sezonu Başarılarla Kapattı

0
2406

1Türkiye Kayak Federasyonu’nun düzenlediği 2017-2018 sezonu Snowboard yarışlarında AKUT Spor Kulübü Derneği sporcuları büyük başarılar elde ettiler. Final yarışları sonrası toplam puanlara göre AKUT Spor Kulübü Derneği Snowboard Takımı sporcuları 3 birincilik, 2 ikincilik ve il şampiyonluğu ile en çok kupayı alan kulüp oldu.

U15 Erkekler Kategorisinde AKUT Spor Kulübü Derneği adına yarışan Can Kulaksızoğlu toplamda 600 puan ile şampiyon olarak yarışların tüm ayaklarında birinciliği elinden bırakmadı. Sezon boyunca 8 altın madalya alan Can Kulaksızoğlu’nu, final yarışında gümüş madalya alan diğer AKUT Spor Kulübü Derneği sporcusu Yiğit Abacı takip ediyor.

U15 Kızlar Kategorisinde toplamda 540 puanla birincilik kupasını alan AKUT Spor Kulübü Derneği sporcusu Esin İşçimenler toplamda 6 altın ve 2 gümüş madalya aldı. AKUT Spor Kulübü Derneği’nin diğer başarılı sporcusu Nisa Özsoy ise sezon boyunca aldığı 1 altın,  2 gümüş ve 3 bronz madalya ile 440 puan alarak 2’incilik kupasını almaya hak kazandı. Kızlar kategorisinde AKUT’lu diğer başarılı sporcu Azra Özsoy ise bir gümüş ve bir bronz madalya alarak toplamda 4’üncü oldu.

Snowboard takımının altyapıdan takıma bu yıl geçen başarılı sporcusu Ali Kuçbay ise toplamda 560 puan alarak takımın en çok puan toplayan 2’inci sporcusu oldu. Altı altın ve 2 gümüş madalya ile U11 Erkekler kategorisinde 1’incilik kupasını aldı.

U13 Kızlar Kategorisinde ise Lara Tekindur sezon boyunca 2 altın, 5 gümüş ve 1 bronz madalya alarak toplam 500 puan ile 2’incilik kupası elde etti. Kızlarda kulübün diğer sporcusu Sera Kuseyrioğlu toplamda 264 puanla 4’üncü oldu.

227 yarışmacının katıldığı şampiyonanın düzenlenen 3 ayağında da kürsüyü boş bırakmayan AKUT Spor Kulübü Derneği Snowboard sporcuları centilmenlikleri ile de tüm spor camiasına örnek oldular.

AKUT Spor Kulübü Derneği Kocaeli Snowboard Takımı olarak 2017-2018 sezonunda iller bazında toplam 5142 puan toplayarak Türkiye Şampiyonluğunu da aldı. İl Şampiyonluğu kupasını takımın başarısında büyük payı olan Başantrenör Yavuz Kıyıcı ile Snowboard Antrenörleri Sevda Sayar Özgüven ve Gamze Demirci birlikte aldılar.

Akut Spor Kulübü Snowboard Takımı tüm kategorilerde toplamda 23 altın, 14 gümüş ve 6 bronz madalya alarak kürsüyü AKUT renklerine boyadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz