19 Mayıs’ta AKUT Sporcuları Atamız İçin Koştular

0
1167
Ülkemiz için kurtuluş mücadelesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ile 19 Mayıs 1919’da başladı. AKUT Spor Kulübü Atletizm Branşı sporcuları olarak, Pandemi yasaklarının olduğu bugünlerde mekan, mesafe ve zamandan bağımsız bir şekilde koşarak bayramımızı kutladık.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu, Macera Akademisi işbirliği ile düzenlenen etkinlikte; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı dijital ortamda andık.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak için 19 Saat 19 Dakika süren Bayrak Koşusu`nda 1700`den fazla koşu sever ile beraber koştuk.

19 Mayıs’ta Aykut Çelikbaş 19 saat 19 dakikada 188 km koştu. Bu koşuda AKUT Spor Kulübü Atletizm Branşı sporcularımız da, hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik bayramımızı kutlamak, hem de Aykut Çelikbaş’a destek olmak için bayrak koşusunda yer aldılar.
AKUT sporcularımız, 19 Mayıs 00.00’da başlayıp aynı gün saat 19.19’da biten yarışta Aykut Çelikbaş’a canlı yayında bağlanarak koştular.

Koşuya katılan sporcularımız Fatih Kocaman, Selçuk Akbaba, Davut Hazar, Gülseren Yıldız, Gönül Midesiz,İbrahim Çöp, Zeynep Yıldız, Muhammed Edip karabacak, Yaşar Hazar ve Cevriye Tunç’u tebrik ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz