Her şey denemekle başlıyor

0
1326

AKUT Spor Kulübü Bisiklet Branşı 2009 yılında kuruldu. Kuruluşundan günümüze branşımız, bisiklet sporunu tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla çok sayıda projede yer aldı.

Çevreye hiçbir şekilde zarar vermeyen, doğayla uyumlu, sadece kendi gücümüzle gerçekleştirebileceğimiz bisikletsporu yüz yılı aşkın bir süredir Avrupa başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında son derece popüler bir spor.  Bisiklet, rekabetçi ve yarışmacı bir spor olmasına karşın, amatörlerin de kendilerini geliştirebilecekleri, çeşitli etkinliklerle milyonları buluşturan ve günümüzde azımsanmayacak kadar tutkunu da yollara davet eden çekici bir aktivite.

Her şey denemekle başlıyor. Sever ve sürdürürseniz, sizi etkisi altına alan, adeta büyüleyen ve  sürekli onunla ilgili bir plan yapmaya zorlayan özel bir yanı var bisikletin. Öyle ki; ülkemiz dahil, her gün yollarda dünyanın herhangi bir ülkesinden yola çıkıp binlerce, on binlerce km yol kateden bisiklet gezginleriyle karşılaşıyoruz artık. Sosyal medya mecralarında, ülkelerinden  çıkarak aylar hatta yıllar süren turlara çıkan; kadın, erkek, yaşlı ve gençler, hatta bebekleriyle bu yolculuklara çıkan aileler var.

Kim bilir, belki siz de bir gün ilk kez tanışacağınız bisikletinizi alıp yollara çıkarsınız. Evet, belki ilk zamanlar biraz sıkıntılı geçer ama uzun sürmez. Her seferinde yeni bir hedef, her hafta gelişen kondisyonla daha da “uzak hayalleri” kurarsınız belki.

İşte, gün gelir öyle uzaklara gidersiniz ki ; bir yanda eve dönmek için sarf edeceğiniz rutin çaba, diğer yanda, devam ederek, bilinmeyen bir heyecana doğru dolu dizgin asılmak pedallara…. Biz olayı buraya kadar betimleyebiliriz; sonrası kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük bir coşku ve mutluluktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz