AKUT Sporcuları Salomon Cappadocia Ultra Trail koşusunda

0
884

AKUT Sporcuları Salomon Cappadocia Ultra Trail koşusunda koştular.

Sporcularımız 16 – 17 Ekim 2021 tarihinde  Kapadokya’da düzenlenen yarış,  119km, 63km ve 38km olarak 3 parkurda koşuldu.

AKUT Spor Kulübü Atletizm branşı sporcularımızın Seda Kurtuldu, Gönül Midesiz, Davut Hazar ve Yaşar Hazar ultra maratona katıldı.

Sporcularımızı tebrik eder başarılarınız devamını dileriz.

Sporcumuz Seda Kurtuldu  119km’lik ultra maratonda yaşadıklarını bizimle paylaştı şöyle paylaştı:

” Şimdi bana gelince arkadaşlar biliyorsunuz ki ben bu cappadocia Ultraya çok hazırlandım.  Haftada 100 130 km antrenman yaptım. Herşey harikaydı. 17-18 satat hedefim vardı. Yarıştan bir gün önce alandan kompres kas çorabı aldım ve yarı sabahı parmaklıklı çorabın üstüne aldığım kas çorabını giydim. O kadar sıkıydı ki 30. km’de ayak bileklerimin uyuştuğunu hissettim. Aklımdaki tek fikir çorabı ayağından fırlatıp atmaktı. Fakat ilk 63’e hızlı gitmek istediğim için drop bag kadar asla yavaşlamadım. Çanta değişim noktasına geldiğimde arkadaşım Esra ayağımdaki çorabımı çıkarttı. Bileklerime inanamadım ikisi de tamamen mosmor olmuştu. Bir rahatlama geldi ve yemeğimi yedikten çantamı değiştirdikten sonra koşmaya devam ettim. Fakat bileklerim yavaş yavaş şişmeye başlamıştı. Yokuşları çok hızlı çıkıyor fakat asla inenemiyordum. Bileklerimin acısından olsa gerek ki 90. km’ye kadar güzel geldim. Ama iş bundan sonra başlıyordu çünkü artık bileklerim tamamen bitmiş yürümekte bile zorlanıyordum. 100 & 110. km arasında olan düzlük yeri tamamen koşabilecekken hepsini yürümek zorunda kaldım. 30 km benim için bir işkenceydi. Herkes ne güzel de koşuyordu. İşte dedim bu düzlükler bu işler tam benim için. Nasıl da hızlı inebilirdim oraları anlatamam. Dipdiriydim. Hiçbir şeyim yok gücüm yerindeydi belki 150 km bile koşa bilirdim. Ama ayağım müsade etmedi. Bu da nami değer kuşan kıza ders olsun. Bir daha asla yeni aldığım bir şeyi yarış öncesi denemeyeceğim. Koşanların ayaklarına sağlık. Harika bir parkurda seneye tekrar görüşmek üzere. AKUT Spor Kulübüme teşekkür ediyorum”

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz